Niegdyś wyjazd zagraniczny był o wiele trudniejszy, znalezienie noclegu w obcym mieście, a nawet państwie mając do dyspozycji książkę telefoniczną i rekomendacje znajomych było nieco ryzykowne. Nie można było sprawdzić warunków jakie panują w hotelu i jakość obsługi też pozostawała wielką niewiadomą. Natomiast decydując się na poszukiwanie hotelu już na miejscu podróżni narażali się na brak wolnych miejsc lub wysokie ceny za noc. W dzisiejszych czasach wszystkie te problemy już nie istnieją, a to za sprawą wyszukiwarek hotelowych.

 

Na początek warto wspomnieć o TripAdvisorze, choć nie jest to wyszukiwarka sama w sobie, bowiem podczas rezerwacji hoteli korzystamy de facto z innych wyszukiwarek, to jednak na uwagę zasługuje fakt, że można tam poznać wiele opinii gości, którzy odwiedzili dane miejsce. TripAdvisor to strona z recenzjami, hoteli, restauracji, gdzie dodatkowo mamy też możliwość zaplanować atrakcje w pobliżu noclegowni.

 

Booking.com – to już „prawdziwy” portal umożliwiający rezerwację miejsca noclegowego. Możemy tam znaleźć pokoje w niemal każdym zakątku świata, również online dokonujemy rezerwacji, mam możliwość przeczytać opinię osób, które tam nocowały oraz poznać ogólną ocenę miejsca. Dużą zaletą jest również możliwość wyszukiwania w odległości od centrum miasta lub innego interesującego nas punktu (np. lotniska).

 

Trivago.com – Trivago to nie tylko klasyczna wyszukiwarka miejsc noclegowych, jest to swoiste kompendium miejsc oferowanych na innych serwisach noclegowych. Oznacza to, że w momencie gdy znajdziemy interesujący nas hotel klikając rezerwuj zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie możliwe jest zarezerwowanie pokoju.

 

 

Hotels.com – to kolejny portal, na którym można dokonać rezerwacji miejsca hotelowego, które wyszukujemy na podstawie wcześniej zadanych kryteriów. Zaletą korzystania z hotels.com, jest to, że rezerwując miejsce przez stronę, zdobywamy punkty, które później możemy zamienić na darmowy nocleg.