Sieci hotelowe

Oczywiście każdy z nas słyszał o Sheratonie czy Hiltonie, ale czy wiecie skąd pochodzą, w jakich krajach można je znaleźć, co je wyróżnia i tak naprawdę do kogo należą?

 

Oto, krótki przewodnik po nieznanych faktach dotyczących hotelowych sieci:

Accor – to ogromne konsorcjum, pochodzące z Francji, które zarządza całymi sieciami znanych hoteli. Accor ma pod swoim zarządem między innymi takie sieci jak: Sofitel, Pullman, Mgallery, Grand Mercure, Mercure, Ibis, Novotel, Hotele F1, Thalassa sea & spa Hotels, Adagio, Sebel. Accor został założony w 1967 r. i obecnie zatrudnia 168 000 osób na całym świecie. W hotelach tego konsorcjum możecie nocować na każdym miejscu świata (wyjąwszy bieguny).

Starwood Hotels and Resorts – nie znacie tej nazwy? A znacie może takie nazwy jak Sheraton czy Westin? Obie sieci są de facto były częścią konsorcjum Starwood Hotels and Resorts, które jedak wykupione zostało przez Marriott International, które stworzyło tym samym największą na świecie sieć hotelową. 

Marriott International – największe na świecie konsorcjum, które zarządza luksusowymi hotelami. Korzenie swoje ma w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Marriott dysponuje 1,1 milionem pokoi hotelowych, obecny jest na każdym kontynencie (znów z wyjątkiem Antarktyki) w 110 państwach świata, a pod swoją kuratelą ma 5 400 hoteli.