Michelin to seria wydawanych co roku, prestiżowych przewodników kulinarnych. Michelin przyznaje różnorodne odznaczenia dla restauracji, jednak największym na jakie można zasłużyć są trzy gwizdki – marzenie każdego restauratora. Dziś prezentujemy lokale, którym udało się to osiągnąć.

 

 

  1. Karmeliet (Brugia, Belgia) - to miejsce, które zdecydowanie powinni odwiedzić wszyscy smakosze udający się w podróż do „flamandzkiej Wenecji”. Restauracja od 1996 r. niezmiennie otrzymuje co roku trzy gwiazdki. Posiłki przygotowywane z najwyższej klasy produktów, a przy tym oszczędny w ozdobach wystrój bardzo przypadły do gustu krytykom kulinarnym z Michelin. Posiłek w Karmeliet nie należy wcale do najdroższych, tamtejsze specjały można spróbować już od 18.

  2. Geranium (Kopenhaga, Dania) – to nastawiona na naturalną żywność, bez modyfikacji genetycznych, jest to restauracja oparta na produktach pochodzących z biodynamicznych upraw. Dania są nie tylko pyszne, ale również podawane w zachwycających aranżacja. Wnętrza w skandynawskim stylu i miła obsługa, to kolejne atuty tego miejsca.

  3. Plaza Athénée (Paryż, Francja) – restauracja zlokalizowana w hoteli Plaza Athénée w stolicy Francji zyskała sobie trzy gwiazdki dzięki wykwintnym daniom serwowanym gościom, co jest zasługą Alaina Ducasse'a, który prowadząc trzy różne restauracje, w trzech różnych miastach świata, zdołała trzykrotnie zasłużyć na trzy gwiazdki Michelina. Jest to pierwszy taki kucharz w historii.