W tym roku w naszym kraju otworzono wiele hosteli, hoteli i noclegowni. Dziś zaprezentujemy kilka z nich, te które szczególnie wpadły nam w oko.

 

ALMOND, czyli gdański industrializm

Do tej pory to Łódź słynęła z industrialnych hoteli urządzonych we wnętrzach byłych pomieszczeń fabrycznych, właściciele Almond chyba pozazdrościli tego łodzianom. Hotel mieści się w budynku byłej fabryki marcepanu i kakao, a swoja nazwą nawiązuje do jednego z produktów używanej w tej fabryce, Almond oznacza migdał. Doskonale przemyślane, nawiązujące do historii budynku zarówno nazwą, jak i industrialnym designem miejsce, to zdecydowanie wart polecenia hotel, przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom luksusu, bowiem Almond ma cztery gwiazdki. Mieści się w centrum Gdańska przy ulicy Toruńskiej.

 

Double Tree by Hilton we Wrocławiu – najgłośniejsza premiera roku

To otwarcie było zdecydowanie najgłośniejszym w tym roku. Jest to pierwszy pięciogwiazdkowy Double Tree w Polsce, stanowi część całego kompleksu OVO gdzie znajdują się biura, restauracje, sklepy i inne miejsca rozrywki. W hotelu mieści się restauracja, która przez prestiżowy przewodnik turystyczny Rough Guides została uznana za godną polecenia i jedną z lepszych w naszym kraju. To już podwójny powód by spędzić noc w pięciogwiazdkowym hotelu Double Tree by Hilton.