Wielu z nas gdy myśli o festiwalu piwa, widzi przede wszystkim Oktoberfest, tymczasem nie tylko Niemcy mogą pochwalić się świętem browarnictwa, w Polsce również stale powiększa się mapa piwnych imprez. Dziś chcemy zabrać Was w podróż po polskich festiwalach piwnych, które prezentujemy w ujęciu chronologicznym.

 

I kwartał roku: XVI Międzynarodowa Giełda Birofilów „Pivaria” w Szczecinie. Giełda, na której nie tylko można spróbować wszelakich rodzajów piwa, ale również nabyć sprzęty i produkty potrzebne do jego produkcji. Prawdziwy raj dla birofilów.

 

II kwartał roku: Warszawski Festiwal Piwa, jest to impreza odbywająca się na Stadionie Legii Warszawa, gdzie można spróbować piw rzemieślniczych z całej Europy. W tym roku festiwal miał dwie edycje: kwietniową i październikową. Bilet wstępu 10 zł.

 

III kwartał roku: Beerfest 2016 w Parku Śląskim. Impreza w zasadzie trudno powiedzieć: w Chorzowie czy w Katowicach (Park Śląski trudno bowiem zaklasyfikować), w tym roku pod koniec sierpnia została zorganizowana już po raz 16. Na imprezie można skosztować zarówno piw znanych marek, jak i lokalnych wytwórców. Biesiadzie piwnej towarzyszą zespoły znanych polskich gwiazd.

 

IV kwartał roku: trudno wybrać imprezę piwną w czwartym kwartale roku, bo jest ich wiele, zdecydowaliśmy się jednak na festiwal, który odbędzie się po raz pierwszy. W dniach 9 – 11 grudnia w Krakowie odbędzie się Cracow Craft Beer Fest, gdzie można będzie spróbować piw rzemieślniczych z całego kraju. Bilet wstępu: 5 zł.