Turystykę można uprawiać na wiele różnych sposób, jedni jeżdżą śladami wielkich osób, inni wydarzeń historycznych, są też osoby, którym szlak wyznaczają potrawy. Zastanawialiście się kiedyś na podróżowaniem szlakiem festiwali z jedzeniem? Być może będzie to sposób dla Was, poniżej prezentujemy festiwale, na które warto zajrzeć.

 

 

Kraftpremiaren w Szwecji

Kraftpremiaren to w tłumaczeniu na język polski Święto Raka, czyli doskonała okoliczność, aby spróbować tradycyjnej szwedzkiej kuchni a przy tym rozkoszować się specjałem nieczęstym na polskich stołach. Festiwale organizowane są w całej Szwecji od drugiej środy sierpnia, szczególnie warto w tym czasie odwiedzić Malmö, gdzie forma festiwalu jest najbardziej okazała.

 

 

Francuskie święta owoców

Chcąc skosztować najlepszych na świecie moreli i truskawek, oraz dań je zawierających należy udać się 14 czerwca do Plougastel w Bretonii na organizowane tam Święto Truskawek oraz 8 lipca do Rivesaltes w Langwedocji, aby uczestniczyć w Święcie Moreli. Jak na francuzów przystało jest to prawdziwie smakowita owocowa uczta zakrapiana dobrej jakości winem.

 

 

Street Food Festival w Niemczech 

To festiwal odbywający się na przestrzeni trzech tygodni, a konkretnie trzech weekendów, w niemieckich miastach. Rozpoczyna się w Kolonii 18 – 19 kwietnia, następnie pojawia w Dusseldorfie 2 – 3 maja, a kończy w Moguncji 16 – 17 maja. W tym czasie w Niemczech można spróbować dań kuchni z całego świata. Na festiwalu pojawiają się zarówno profesjonaliści jak i ludzie zajmujący się kuchnią amatorsko. Bilet wstępu to jedyne 2€.